ניוזלטר #8 מבית בית ונוי, פברואר 2010
הסרה מרשימת התפוצה

"בית ונוי" גאים להציג: הניוזלטר הירוק – ניוזלטר שמטרתו לקדם נושאים בתחום קיימות, איכות הסביבה, בניה ירוקה, חומרים ממוחזרים, חסכון באנרגיה ובקיצור – כל מה שמעניין היום את עולם הבניה, האדריכלות והעיצוב. רעיונות, הצעות ונושאים לדיון יתקבלו בברכה.

תכנון: אדריכלים יפעת דגן וקיי שדה, "שדה דגן אדריכלים"
צילום: עמית גירון
גיליון 110 של מגזין "בית ונוי" עכשיו בחנויות!
בין הכתבות המופיעות בגיליון:
- תכנון ועיצוב-מקיימים דיאלוג עם החוץ: בתים פרטיים, מלון "The library " בתאילנד

-  עיצוב פנים- סיפור כיסוי: הטפטים חוזרים בגדול, בשלל דיגומים, טקסטורות חדשניות ואיכויות משופרות.
 
- יחסים מעוצבים- בסימן עתידנות: מערכות יחסים בין אדם ומוצר .

- בנייה ירוקה- על שכונת Bedzed  בבדינגטון, אנגליה: שכונה ירוקה המגשימה עבור תושביה אורח חיים מודרני ובר קיימא

לחשיפת מוצרים ופרוייקטים ירוקים,
ניתן לפנות ל- 1800-31-31-00, info@baitvenoy.co.il
 
מעברים - אדריכלות ועיצוב בראי הזמן
14.5.2010
בשיתוף אגודת אדריכלי הפנים
"Avenue", מרכז אירועים וקונגרסים, קריית שדה התעופה

בניה ירוקה – טכנולוגיות, שיטות, יישומים
30.11.2010
בשיתוף המועצה הישראלית לבניה ירוקה
"Avenue", מרכז אירועים וקונגרסים, קריית שדה התעופה
הכנס ידון בגישות חדשות בבנייה, תוך מתן דגש על תקני בנייה סביבתיים בארץ ובעולם, וחשיבות תרומתם לשיפור איכות המרחב בסביבת הפרויקט, כמו גם איכות חייו של הפרט.
לצד ההרצאות והצגת פרויקטים מהעולם, אנו מעוניינים לסקור ולהציג פרויקטים "ירוקים" שתוכננו בארץ ע"י משרדי אדריכלים מקומיים, ולצורך הכנת הסקירה אנו אוספים חומרים רלוונטיים (פרויקטים חדשים שתוכננו בתחום זה)- במידה ויש בידכם כאלה נשמח אם תפנו אלינו.
לפרטים נוספים – לחץ כאן

מרחב בנוי בר קיימא - המועצה הישראלית לבניה ירוקה
אתר הכנסים לאדריכלים ומעצבים
חלונות מבודדים וחיסכון באנרגיה
לבב מדר, מנהל תחום אדריכלים בחברת קליל, העוסקת בתכנון עיצוב ופיתוח מערכות חלון לבניין, יסביר כיצד ניתן לחסוך באנרגיה גם באמצעות תכנון מושכל של חלונות ודלתות אלומיניום סטנדרטים.
רצפות טראצו-אפוקסי - מהפכה בשוק הישראלי
שיטת הריצוף טראצו-אפוקסי היא חלומו של כל אדריכל: רצפה איכותית, חזקה ועמידה במיוחד, הניתנת לעיצוב בכל צורה וצבע, כיד דמיונו של היוצר. באמצעותה יכול המתכנן לפרוס משטחים מרהיבים בשלל גוונים ודגמים, המעניקים לכל פרויקט חותם של ייחודיות, ושומרים על מראם המקורי לאורך עשרות (ואפילו מאות) שנים.
בית ראשון - אדריכלים ומעצבים צעירים בונים בישראל
סניף אדריכלים צעירים בעמותת האדריכלים בשיתוף זהזהזה גלריה לאדריכלות, מקימים במה לאדריכלות ועיצוב צעיר בארץ מאת אדריכלים ומעצבים צעירים.
בית וגן
במהלך טיוליו בעולם, פגש יונתן תפוחי בתרבויות שונות ובשיטות בנייה ייחודיות. לכן, כשהחליט לבסוף להשתקע ולהקים את ביתו היה לו אך טבעי לבנות את הבית על פי שיטת הפרמקלצ'ר, אליה התוודע בעת מסעותיו מעבר לים.
EcoRock
אם הקירות היו יכולים לדבר ייתכן והיו מספרים על תהליך הייצור המורכב ועל הדרך הארוכה שעברו על מנת לקחת חלק בבית המגורים. אם EcoRock היה יכול לדבר, ייתכן והיה מספר על דרך אחרת, מפרכת לא פחות, אך ירוקה יותר, שבסופה נבנה בית שמתחשב בסביבה ומפחית את זיהום האוויר.
משחקים באש
החורף ועימו מזג האוויר הסוער מעלים את הצורך במציאת פתרונות חימום זולים, נגישים, ובעיקר ידידותיים לנו ולסביבה. תנור החימום נחשב לאופציה מועדפת לחימום הבית, זאת הודות לאווירה הנעימה והמראה החורפי, אותם הוא משרה בחלל המגורים.
 

טיהור מים- מהטבע לבית ובחזרה
תום צור, אקולוג בעל תואר שני במדעי הסביבה, עוסק גם בהדרכת טיולים אקולוגיים המציעים הכרות עם הטבע בשילוב תכנים בנושאי איכות הסביבה. בסיור אודות מים אפורים הוא ממחיש למטיילים, חלקם אדריכלים ומעצבי פנים, כיצד יסודותיו של טיהור המים הביתי טמונים במערכת האקולוגית הקיימת בטבע. "מגיעים לפה אדריכלים שמחפשים תשובות ללקוחות שלהם, כמו, למשל, מה זה מערכות של מים אפורים או איך בונים אותן. אבל אנחנו לא המצאנו שום דבר." אומר צור "מים, טיפול במים וטיהור מים לשימוש חוזר הם תהליכים טבעיים, ואני בעצם מביא אנשים לראות איך זה קורה בטבע."

צור מתחיל את הסיור בביצת הדיפלה, אליה מתנקז שפך נחל דליה, רגע לפני זרימתו לים. מקום ייחודיי זה משמש כאחו לח בו תהליך טיהור מי הנחל מתרחש באופן טבעי במספר שלבים: ראשית, הנחל מאט את קצב זרימתו מזרימה שטפונית לזרימה איטית, המאפשרת למוצקים המרחפים לשקוע בתחתית הביצה. בשלב השני, מתרחש תהליך ביולוגי, בו הצמחים הרבים הגדלים בביצה מחמצנים את מי הנחל באמצעות תהליך הפוטוסינתזה.

קורקינט לכל פועל
בשנים האחרונות אנו עדים לשימוש הגובר והולך בקורקינט החשמלי ולהפיכתו לחלק בלתי נפרד מהנוף האורבני, אולם האם הפופולאריות הרבה לה זוכה הכלי מעידה על הפיכתו לאלטרנטיבה אמיתית וירוקה לכלי הרכב מונעי הבנזין?
      
סע בירוק, המפתחות בפנים.
קשה להחזיק רכב פרטי בת"א. קשה עוד יותר למצוא עבורו מקום חניה. יונתן גדיש, מנכ"ל חברת ,car2go מספר שלאחר שגר במשך חודש וחצי במרכז העיר, החליט למכור את רכבו
      
סיפורים מהקופסא
הקרטון ידוע כחומר זול ונגיש, המשמש בעיקר לאריזה ולאחסון. למרות הקלות הבלתי נסבלת שלו, ואולי דווקא בגללה, הוא אינו נחשב כחומר גלם לרהיטים.
      
זבל של אמנות
דרור לילו, אהובה מחנאי ויאיר בלאושטיין הם שלושה אמנים מקומיים אשר בחרו ליצור ולהציג את מרכולתם בצורה מעט שונה. אף על פי שעבודותיהם מוחשיות מאוד, הן נמכרות בקניון וירטואלי המעודד צרכנות אקולוגית.
      
 
אתר בית ונוי | הסרה מרשימת התפוצה | הרשמה לקבלת ניוזלטר | תגובות ויצירת קשר

עורכת תוכן ענת ניר | עורכת ראשית מגזין "בית ונוי" מיה אור | כל הזכויות שמורות ל"בית ונוי"
בית ונוי - 1800-31-31-00